Bezpieczny Dzień Dziecka – jak spędzić ten dzień z maluchem?

utworzone przez | lipiec 20, 2021

Kreatywne, rozwijające, a jednocześnie bezpieczne spędzanie czasu z małymi dziećmi bywa nie lada wyzwaniem. Chcąc zapewnić dziecku jak najwięcej stymulatorów do rozwoju, możemy zorganizować dla maluchów Dzień Dziecka pełen wrażeń, z jednoczesną dbałością o jego bezpieczeństwo.

Wyprawa po skarb lub piknik

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to najlepsza form rozrywki. Wiosna to najlepszy czas na organizację zabaw na świeżym powietrzu, świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Wspólny piknik w parku lub zabawa w ogrodzie.

Wyprawa po skarb może urozmaicić zwykły spacer, podczas którego dziecko będzie szukać wskazówek lub odgadywać zagadki prowadzące go do skarbu. Dzięki takiej zabawie pobudzimy kreatywność dzieci równocześnie nauczymy zdrowej rywalizacji.

Spędzając czas na świeżym powietrzu warto pamiętać o zapewnieniu swemu dziecku ochrony przed słońcem. Przydadzą się kapelusz, czapka, parasol i okulary przeciwsłoneczne oraz krem z wysokim filtrem UV/UVA (najlepiej SPF 50).

Jump dla nieco starszych

Ciekawą alternatywą dla nieco starszych dzieci będzie park trampolin lub przeszkód typu “jump”. Taki park rozrywek to miejsce, gdzie możemy nauczyć pociechy odwagi: podstaw skakania na trampolinie, chodzenia po przeszkodach i gier drużynowych.

Biorąc udział w takich rozrywkach warto pamiętać o zapewnieniu dziecku wygodnego stroju oraz skarpetek antypoślizgowych. Tego typu skarpetki można zakupić na miejscu ,( w parku rozrywki ) lub wcześniej w sklepie sportowym.

CUDOCELL MAX na pielęgnację otarć i zadrapań

Dobra zabawa często kończy się upadkiem malucha, niejednokrotnie otarciami i zadrapaniami. W takiej sytuacji warto sięgnąć po CUDOCELL MAX, który Pielęgnuje, chroni i nawilża podrażnioną skórę dziecka.

Little girl is swinging at play ground with her father, sunny day